ekspertyza dokumentów przez grafologa

Anonimowe listy, niezgodność podpisów? Odwiedź grafologa, a kłopot się wyklaruje!

Wielu ludzi nie ma zbyt wyraźnego podpisu na różnych dokumentach, a wraz z mijającym czasu styl ich podpisu także będzie się zmieniał. Takie niezbyt oryginalne podpisy są także łatwe do sfałszowania, i niestety coraz częściej się zdarza, że są one kwestionowane.

Zeszyt - pismo
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Osobą która trudni się ekspertyzą pisma manualnego jest grafolog (przejdź tutaj), którego na bank uda nam się wynaleźć w każdym wielkim mieście. Nie ulega kwestii, iż nie jest to słynny fach, albowiem nikt na co dzień nie korzysta z usług tej osoby. Niemniej jednak są eksperci, jacy niewątpliwie nam pomogą, jeżeli będziemy mieli szkopuł ze stwierdzeniem wiarygodności jakiegoś podpisu. Istotne jest, aby wiedzieć, że badania (na tej stronie) grafologiczne realizowane są procedurą graficzno-porównawczą. Metoda ta jest uniwersalna, a rezultaty cechują się dużą miarodajnością. Interesującym faktem jest to, że grafizm, czyli jeden z trzech zasadniczych elementów pisma, będzie uzgodniony śladem psychokinetycznym. Istotne jest to, iż badania grafologiczne realizuje się przy użyciu różnorodnego osprzętu optyczno-pomiarowego. Weryfikowanie pisma, wskutek tego, że realizowane jest przez maszyny nie ulega jakiejkolwiek inwazji, zatem bez problemu może być to następnie materiałem do dalszych badań. Jeżeli pragnąłbyś zatem zestawić dwa podpisy to grafolog na pewno Ci pomoże. Do tej osoby udają się często osoby, które otrzymują anonimowe listy i zamierzają dowiedzieć się kto jest ich adresatem. Powodem wizyty u tego specjalisty może być także ustalenie autentyczności testamentu.

Generalnie przeważnie zdarzają się dwa przypadki, czyli albo ktoś będzie się wypierał swojego podpisu i twierdzi że to nie jego, pomimo że to rzeczywiście on zrobił, albo nastąpiło fałszerstwo. W obu tych przypadkach sprawa może być trudna do wykrycia, szczególnie jeżeli nikt tego nie widział. A niekiedy gra będzie szła o bardzo wysoką stawkę, ponieważ fałszuje się różnego rodzaju umowy na sprzedaż nieruchomości, samochodów czy testamenty. Jeżeli będą się pojawiać jakieś wątpliwości co do autentyczności podpisu, to w takiej sytuacji konieczne mogą być badania (nasze linki) grafologiczne. Robione są one przez specjalistów zwanych grafologami, a ich podstawowym celem będzie określenie autentyczności albo samego podpisu, albo też całego dokumentu. Na badania tego typu niejednokrotnie kieruje sąd podczas postępowania, lecz również nie ma problemów, aby ktoś je zamówił prywatnie.

Przeważnie taka ekspertyza grafologiczna (sprawdź to!) zlecana jest przez sąd w czasie dowodowego postępowania, który może zlecić w wątpliwych przypadkach zrobienie badań przez zawodowego grafologa. Grafolodzy w czasie wykonywania swojej pracy przede wszystkim się opierają na wiadomościach zdobytych podczas studiów a także pozyskanym potem doświadczeniu zawodowym. Duże znaczenie w ich pracy mają aktualnie różnego rodzaju programy informatyczne, pozwalające na jeszcze bardziej precyzyjną analizę. Podczas badań pisma przede wszystkim się porównuje kształt i wielkość znaków, bierze pod uwagę odległości pomiędzy nimi, ale też patrzy się na pochylenie czy sposób łączenia.

Jeśli masz problem z tego zakresu to nie wahaj się ani chwili dłużej, tylko już dziś odwiedź grafologa, który najprawdopodobniej będzie w stanie Ci pomóc. Już dzisiaj dowiedz się od kogo są te wiadomości! W internecie na pewno uda Ci się znaleźć namiary na speców z tej dziedziny.