czas - wyobrażenie

O jakich sprawach trzeba wiedzieć, gdy bierzemy rozwód? Jakiego typu kwestie są najbardziej istotne?

Rozwód to jedno z bardziej przykrych wydarzeń w życiu. Dla wszystkich, bez wątpienia dla samych zainteresowanych, lecz również dzieci. Jeszcze nie tak dawno braliśmy ślub i wszystko było wspaniale, a aktualnie jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Jak znajdziemy się w takiej sytuacji musimy wiedzieć, jak się zachować.

czas - wyobrażenie
Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno trzeba sobie zadać pytanie jak prezentuje się odpowiedź na pozew o rozwód (zobacz świetna strona)? Najlepiej tu wiedzieć, iż sam pozew nie jest wszystkim, gdyż łącznie z tym otrzymujemy pismo z sądu, w którym pozwany jest zobowiązany do wniesienia odpowiedzi na pozew o rozwód. Bardzo często na taką odpowiedź jest zaledwie czternaście dni. Dobrze to wiedzieć, ponieważ jak widać termin nie jest zbyt długi.

Co jednakowoż jak to my planujemy skończyć ze związkiem, jak złożyć pozew rozwodowy? Złożenie takiego pozwu to oczywiście dopiero początek drogi, ale trzeba to wykonać dobrze. Do pozwu powinniśmy uiścić właściwą opłatę, jednakowoż jesteśmy w stanie starać się o anulowanie takiej opłaty. Bardzo ważne, by określić, czy chcemy rozwodu (zobacz również) z winy małżonka, a może wnosimy o zaniechanie orzekania o winie.

Jak jeden i drugi małżonek nie chcą, żeby wina była wskazana, sąd tego nie zrobi. W rozwodowym pozwie musimy wysunąć żądanie orzeczenia rozwodu, jesteśmy w stanie również wnieść o podział majątku wspólnego małżonków. O tym podziale orzeknie sąd, jak nie będzie sprawiać to zbyt dużego opóźnienia sprawy rozwodowej. W tym pozwie dobrze napisać wniosek, jaki odnosi się do przyznania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, jednocześnie trzeba uregulować kontakty obojga rodziców z dzieckiem.