Prawo

Porady prawne – dlaczego są tak rozchwytywane w naszym państwie?

Szokujące! dwie najczęściej wyszukiwane frazy we Wrocławiu dotyczą usług prawnych!. Mimo że znalazło się ono według rankingu firm doradczych na liście 230 najlepszych miast do życia, to powyższe frazy nie napawają szczęściem.

Adwokat
Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com

Oto one „obsługa prawna firm wrocław” i „ rozwód (zobacz adwokat od rozwodów we Wrocławiu) wrocław”, świadczą o kondycji szczęścia mieszkańców Wrocławia. Każdy, kto brał rozwód (zobacz kliknij odnośnik), potwierdzi, że nie należy on do zdarzeń pozytywnych w egzystencji człowieka. Kojarzy się on z częstymi, ciągnącymi się latami procesami sądowymi, podziałem fortuny i rozbiciem rodziny.

Lecz nie kwestiami psychologicznymi zajmiemy się w tym tekście, a formalnościami prawnymi. Rozpatrując system prawny panujący w naszym ustroju, małżonkowie, których pożycie uległo rozbiciu, zmuszeni są zasięgnąć porady u prawnika. Tylko Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy
zawarty w ustawie z 1964 roku ma 58 stron. Może to nie przytłaczająca ilość, ale to zaledwie szczyt góry lodowej. Aby sąd zatwierdził rozpad związku za definitywny, wykonywane jest długotrwałe analizowanie przeszłości męża i żony, przesłuchiwanie rodziny i innych świadków.
Nieodwracalny i całkowity rozkład małżeństwa według prawa winien dotyczyć trzech istotnych więzi, są to: duchowa, fizyczna i gospodarcza. Zwykle z dwoma pierwszymi nie ma kłopotów, ale jeśli chodzi o trzecią więź…Zdarza się mimo tego, że mąż i żona są dla siebie właściwie „obcymi ludźmi” to żyją razem i z różnych powodów, nierzadko jednego z nich zwykle nie stać na wyprowadzkę. Jak widać, bez pomocy prawnej, w naszym kraju się nie obejdziemy.

Zawiły system prawny nie dotyczy tylko kwestii rozwodowych, ogólnie polski system prawny jest bardzo rozbudowany i skomplikowany. Dlatego też i frazy „obsługa prawna firm” są często wpisywane w przeglądarkę internetową. W całym województwie dolnośląskim w roku 2014 prosperowało powyżej 340 tysięcy prywatnych firm. Prędzej czy później spora część jeśli nie wszystkie będą zmuszone zaczerpnąć porad prawnych
w ramach kierowanej działalności gospodarczej.

Zarejestrowanych firm prawniczych, mających własne witryny internetowe jest we Wrocławiu ponad 200. A ile jest w sumie? Tego nie wiadomo. Na jednej ze stron traktujących o Wrocławiu jest artykuł z kwietnia tego roku informujący, że jedna z prosperujących kancelarii prawniczych jest największą, poza stołeczną, firmą oferującą porady prawne dla większych koncernów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Jest także największym pracodawcą, zatrudniającym adwokatów i radców prawnych. Tak wynika z rankingu ogłoszonego w poniedziałek przez Rzeczpospolitą. Na zakończenie, osoby, które z różnych kłopotów, zawinionych przez siebie lub nie, zmuszone są wpisać w wyszukiwarce wyżej wymienione frazy z pewnością znajdą pomoc, tak im przecież potrzebną w omawianych sytuacjach.

Źródło: