powiększenie - pieniądze

Powierzasz swoje dane osobowe różnorakim przedsiębiorstwom? Przekonaj się, czy będą bezpieczne

Ochrona danych personalnych jest bardzo ważnym aspektem. Bardzo wiele zainteresowania poświęca się mu w ostatnim czasie, kiedy tak silnie wzmocniła się pozycja internetu. Łatwy dostęp do internetu powoduje, że ludzie mają jeszcze więcej sposobności do upubliczniania swoich personaliów oraz czynią to całkowicie nierozważnie. Nieprzemyślane udostępnianie danych osobowych może owocować wyjątkowo przykrymi skutkami, zatem trzeba być w tej sprawie świadomym i zachować rozsądek.

Kiedy upubliczniamy swoje dane?

pieniądze - widok
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Ochrona danych osobowych to pojęcie regulowane przez przepisy ustawy z roku 1997 o ochronie danych osobowych.

Interesuje Cię opublikowany w tym miejscu problem? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik – więcej przeczytasz tutaj.

Chociaż wspomniana ustawa ma już kilkanaście lat, wciąż prowadzone są działania mające za zadanie doskonalenie poziomu bezpieczeństwa zgromadzonych danych osobowych. To naprawdę istotne, gdyż w dzisiejszych czasach nasze dane są jeszcze mocniej zagrożone. Udostępniamy je nieomal na każdym kroku: przy okazji uczestniczenia w konkursach i losowaniach, zakładając konto na stronach web czy nawet robiąc zakupy online. Niesamowicie ważne bywa, żeby wiedzieć, jakich personaliów pod żadnym pozorem nie przekazywać osobom nieupoważnionym.

Poczucie bezpieczeństwa personaliów osobowych to podstawa
Ciężko nam uniknąć w obecnych czasach sytuacji, w jakich musi się podać własne dane osobowe. Udostępniamy je właściwie uzupełniając każdy druk i deklarację, uczestnicząc w życiu internetowym bądź zawierając umowy o korzystanie z jakichś usług.

Wręczamy Ci dostęp ekstra (http://www.winski.pl/prawo-gospodarcze.html) do następnych bardzo interesujących postów, które umieściliśmy na innej stronie. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link.

Ważne jest to, by wiedzieć, które szczegóły można podawać, a których w żadnym razie nie powinno się wpisywać. Trzeba również zyskać pewność, że osoba, która pobiera od nas informacje osobowe, została do tego rzeczywiście upoważniona. Administrator bezpieczeństwa informacji bywa odpowiedzialny za dozór nad przestrzeganiem przepisów oraz środków bezpieczeństwa względem przetwarzania oraz udostępniania podobnych danych.

To ogromna odpowiedzialność!
Bardzo wiele się mówi o konieczności ochrony personaliów osobowych. Z takimi informacjami muszą zapoznawać się osoby, które trudnią się zarządzaniem danymi, jak także są one istotne dla szarych obywateli, którzy powinni dowiedzieć się, które informacje o sobie mogą udostępniać postronnym osobom i reprezentantom różnorakich firm i urzędów. Z dokładnymi wiadomościami na temat ochrony danych możemy zapoznać się w witrynie sieciowej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych