portret - pieniądze

Pracujesz w innym kraju i masz problemy z pracodawcą? Możesz również zgłosić się do prawnika w Polsce!

W współczesnych czasach wiele ludzi decyduje się na wyjazd za granicę do pracy – nic w tym dziwnego jeśli weźmie się pod rozwagę koszty życia w kraju i za granicą, a jednocześnie porówna się wysokość zarobków. Jeżeli Ty także zdecydowałeś się na tego typu wyjazd, bez wątpliwości wiesz dobrze, jak bardzo opłacalne było to dla Ciebie i Twojej rodziny. Zazwyczaj jednak w innych państwach pracujemy na tak zwanych umowach śmieciowych abo w ogóle „na czarno” – co więc robić w sytuacji, kiedy zaczynają się jakieś problemy, bo przykładowo pracodawca nie chce nam zapłacić pensji lub zdecydował się na zrobienie nam innych kłopotów? W takich wypadkach na pewno nie jesteś bez szans!

portret - pieniądze
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
pieniądze - obrazek
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Prawnik to podstawa
Zwykle pracując za granicą boimy się prawników, gdyż wydaje nam się, iż nie będziemy na przykład w stanie się z nimi porozumieć – jeżeli się tego obawiasz, wówczas powinieneś sprawdzić, gdzie przyjmuje przykładowo polski prawnik w niemczech. Praktycznie w każdym państwie, w którym mieszka wielu Polaków, polscy prawnicy także mają swoje kancelarie prawnicze – właśnie po to, żeby służyć swoim rodakom w potrzebie. Polski prawnik w Niemczech niewątpliwie będzie mógł udzielić Ci znacznie lepszej porady prawnej i lepiej Cię zrozumieć niż prawnik mówiący w obcym języku.

Czy taki prawnik – sprawdzony prawnik – Lubin i okolice – będzie skuteczny?
Zazwyczaj wybierając się do polskiego prawnika w obcym kraju zastanawiamy się, czy będzie on mógł nam odpowiednio pomóc – nie da się przecież ukryć, że na przykład swoje prawo pracy niemcy mają bez wątpliwości inne niż my. Nie obawiaj się jednak takich kłopotów – jeżeli polski prawnik (zobacz ochrona danych) świadczy swe usługi w innym kraju, zazwyczaj ma zrobione dodatkowe kursy i doskonale zna się na systemie prawnym danego państwa. Dzięki temu niewątpliwie będzie w stanie udzielić Ci właściwej porady prawnej, adekwatnej do sytuacji.

Ile powinieneś zapłacić?
Idąc do prawnika za granicą, oczywiście powinieneś liczyć się z tym, że zapłacisz sporo więcej niż zapłaciłbyś normalnie w Polsce – polscy prawnicy w innych państwach pracują niestety według tamtejszych stawek. Jeżeli chcesz tego uniknąć, a jednocześnie planujesz w najbliższym czasie przyjazd do Polski, wtedy możesz udać się do prawnika dopiero tutaj – wówczas zdecydowanie zapłacisz znacznie mniejszą cenę niż w innym państwie.