malowidło - pieniądze

Jesteś zatrudniony w Niemczech? Nieznajomość twoich praw oraz obowiązków może cię sporo kosztować

W ostatnich latach wzrosła liczba osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam działalność gospodarczą. Dobrze jest być zorientowanym w tamtym systemie prawnym.

Kiedy jesteś albo byłeś zatrudniony w Niemczech, jako pracownik oddelegowany albo zatrudniony bezpośrednio, czasowo lub na stałe, a także, gdy prowadzisz samodzielną działalność, może przysługiwać ci Kindergeld, czyli świadczenie rodzinne w niemczech.
Jest bez znaczenia to, czy twoja rodzina przebywa z tobą czy została w kraju. W Niemczech zasiłek rodzinny otrzymasz bez względu na wysokość dochodów, na dzieci będące na utrzymaniu, chodzące do szkoły czy też studiujące, do skończenia 25 lat. Wielkość zasiłku jest różna w zależności od tego, które to dziecko w rodzinie. O zasiłek można ubiegać się aż 4 lata wstecz. Co zrobić, by otrzymać świadczenie rodzinne w Niemczech? Musisz zebrać wymagane dokumenty, część w języku polskim, część w niemieckim. Głównie to dokumenty podatkowe (zweryfikuj u źródła) poświadczające twoje zatrudnienie i mieszkanie w Niemczech. Spis jest dość pokaźny.

Masz zamiar poznać także inne pokrewne materiały, ale nie wiesz, w którym miejscu je znaleźć? Spokojnie – przeczytaj więcej w tej ofercie.

Jeżeli nie jesteś zbyt biegły w kwestiach urzędowych, możesz korzystać z pośrednictwa kilku firm, które się tym trudnią. Wystarczy wypełnić specjalny formularz i dostarczyć kserokopię dokumentów. Czasem lepiej zapłacić za taką pomoc, niż nie otrzymać przysługujących nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Może być taka sytuacja, kiedy będzie cię interesował radca prawny w niemczech. Istnieje przynajmniej paręnaście kancelarii, które specjalizują się w takim zakresie. Jeśli jesteś postawiony w stan oskarżenia, miałeś wypadek drogowy, nie otrzymujesz na czas wynagrodzenia, dostałeś wypowiedzenie z pracy czy też chcesz sprzedać coś o dużej wartości może warto skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Bywa, że jest to wręcz niezbędne.
Myślisz o otwarciu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, jeśli chcesz otrzymać informacje odnośnie sposobu założenia firmy w Niemczech. Jakie procedury związane są z jej otwarciem? Jak zatrudniać pracowników?
Radca wprowadzi cię w regulacje prawne, jakie dotyczą twojej branży. Nie życzymy takiej sytuacji, lecz kancelarie pośredniczą także w wypadku konieczności windykacji niespłaconych należności.

Z uwagi na zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi masz do wyboru kilkanaście kancelarii, mających siedzibę w rozmaitych miejscowościach. W razie konieczności zatrudnieni tam radcy będą cię wspierać.