Prawnik od spraw spadkowych

Kiedy normalni, prowadzący zwyczajne życie ludzie znaleźć się mogą na sądowej sali.

Sporo ludzi uważa, że jeżeli nie jest żadnymi przestępcami, to wizyta w sądzie im nie grozi. Jak się jednak okazuje, nie w każdym przypadku będzie to prawdziwe, ponieważ wcale nie trzeba być groźnym przestępcą, aby na sądowej sali musieć się mimo wszystko pojawić.

Często spotykanym powodem wizyt w sądzie będą sprawy rozwodowe warszawa. Jak stanowi nasze prawo rozwód można uzyskać tylko i wyłącznie na drodze sądowej decyzji, więc wizyta co najmniej jeden raz jednak będzie koniecznością. Czasami jednak można udawać się do sądu (rozwodznim.pl) większą ilość razy, ponieważ niektóre sprawy ciągnąć się mogą wiele długich lat. Żeby dostać rozwód sąd (kancelaria rozwody Warszawa-www.kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-rozwod/) uznać będzie musiał, że istnieje nieodwracalny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Lecz aby to dokładnie potwierdzić, to czasem strony będą musiały zaprezentować swoich świadków, a przez takie działania cały proces może trwać znacznie dłużej. Sąd w czasie podejmowania decyzji bierze pod uwagę wiele rozmaitych czynników, i czasami okazuje się, że mimo wspólnego stanowiska małżonków rozwód nie zostanie jednak uznany.

ogląd - prawnik
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Innym powodem konieczności pojawienia się na sali sądowej są różnego rodzaju sprawy spadkowe. O ile do rozwodu zaistnieć muszą odpowiednie przesłanki i wiele par nawet o tym nigdy nie pomyśli, to już spadkowe sprawy mogą spotkać każdego. W niejednym przypadku można takie rzeczy pozałatwiać u notariusza, jeżeli wszyscy spadkobiercy zgodni będą co do podziału, to nie trzeba będzie uruchamiać całej sądowej machiny. Czasami jednak pojawiają się różne spory na tym polu i niestety niezbędne będzie rozstrzygnięcie wszystkiego przed obliczem sędziego. Aby rozpocząć starania w tym kierunku trzeba złożyć w sądzie odpowiedni wniosek o stwierdzenie nabycia spadku.

Po jego złożeniu powinna się odbyć rozprawa, w czasie której zostanie orzeczony spadek wszystkim spadkobiercom, jakim będzie się on należał. Lecz samo stwierdzenie prawa do spadku bynajmniej nie będzie oznaczało automatycznego podzielenia tego, co pozostało po zmarłej osobie. Jeżeli byłaby taka konieczność, to mogą być niezbędne następne rozprawy, w czasie których sąd zajmie się taką sprawą.